Wstawać od stołu, gdy kobieta wstaje? Najlepsze fryzury dla gentlemana? Jak postępować wobec nielubianych osób? Podcast?! To tylko niektóre z tematów omawianych w tym odcinku Pytań do Kielbana.

 

Wiosna już prawie z nami, więc w nieco jaśniejszym klimacie, zapraszam Was na kolejny epizod Pytań do Kielbana. Tym razem rozmawiamy o komplikacjach związanych z niektórymi zasadami dobrych manier. Zarówno tymi, które już się przeterminowały, jak i tymi, które nie przewidują wielu życiowych sytuacji, co zmusza nas do kreatywności i posługiwania się intuicją.

Poruszamy też luźniejsze tematy, takie jak fryzury czy bezludne wyspy, żeby nie przytłoczyć się kwestiami trudniejszymi. Pojawiają się bowiem także pogrzeby, rozstania i relacje z osobami, z którymi jesteśmy w konflikcie. Zapraszam serdecznie!

Pytania z tego odcinka:

4:39 Czy mężczyzna zawsze powinien wstawać od stołu, gdy kobieta wstaje?
7:56 Kto otwiera drzwi, gdy kobieta zaprasza do swojego domu?
9:37 Kielban po godzinach (podcast)
10:31 Niezrealizowane tematy
11:22 Jakie są najlepsze fryzury dla gentlemana?
13:28 Czy wypada nosić przyciemniane okulary na pogrzebach?
15:02 Co dżentelmen zabrałby na bezludną wyspę?
16:10 Jak postępować wobec nielubianej osoby?
19:45 Jak się zachować gdy ktoś błędnie krytykuje nasze maniery?

Podcast:

Kielban po Godzinach

RSS: https://www.spreaker.com/show/4244259/episodes/feed
Jest dostępny w we wszystkich dużych serwisach podcastowych.

Listen to „Kielban po godzinach” on Spreaker.

 

Przy okazji przypominam Patronom o równoległej publikacji kolejnego odcinka Pytań od Patronów, w którym omawiamy kwestie związane z serwowaniem alkoholu na domowych przyjęciach, polityką, popkulturą i wywiadami na Czasie Gentlemanów.

Jeśli jeszcze nie jesteś Patronem, a chciałbyś mieć dostęp do materiałów dodatkowych, zachęcam do subskrypcji w serwisie Patronite.

Pozdrawiam i trzymajcie klasę!