Mówi się, że każdy szczegół może mieć znaczenie. Z pewnością ma dla osób ceniących sobie estetyczny wygląd i wysoką jakość przedmiotów, którymi się otaczają. Okulary można trzymać w dołączanym do zakupu etui ze sztucznej skóry lub plastikowym pudełku, które prędzej czy później pęknie. Można też wybrać wysokiej jakości skórzany wyrób, który wytrzyma lata i niezmiennie będzie cieszył oko.

etui1

Wiadomo, że trwałe, naturalne materiały będą zazwyczaj najlepszym wyborem do codziennego użytku. Zapewniają one długotrwałą żywotność produktu, a przy tym starzeją się bardzo wdzięcznie. Jeśli do tego dołożymy odpowiedni, klasyczny design, powinniśmy być bardzo zadowoleni.

Jest wiele takich przedmiotów, do których jakości nie przykładamy większej uwagi, a jednak korzystamy z nich całkiem często. Zasada ta zazwyczaj sprawdza się w przypadku etui na okulary. Jest to o tyle ciekawe, że nasze okulary często są dość drogie. Przy nich dbamy również na dobry wygląd. Czy takie samo podejście mamy do ich opakowań?

Wiedziony tą myślą przeszukałem Internet, by znaleźć najbardziej interesującą opcję. Myślę, że udało mi się wypatrzeć coś bardzo odpowiedniego dla gentlemana. Co prawda nie ma takich jeszcze na polskim rynku, ale wykonanie nie powinno być trudne, więc może jakiś producent podchwyci ten wzór.

etui2

Opis producenta

„When the Colonel decided to create a new eyeglass case, he went right to the heart of what we do best. He made a case that will stand the test of time. He used our brown Roadster leather and topped it off with a solid brass post closure. Now, that’s a keeper. Edge stitched. Made in the Col. Littleton Workshop. 6 1/2″ L x 2 3/4″ W at midpoint. May be personalized with 3 block style initials.”

[Luźne tłumaczenie Ł.K.: Etui jest wykonane z brązowej skóry, kanty są obszyte, a zapięcie wzmocnione miedzianym nitem. Może zostać spersonalizowany poprzez trzyliterowe inicjały.]

Dodam, że w sklepie dostępne są też wersje ze skóry aligatora i jaszczurki. Oczywiście odpowiednio droższe, ale moim skromnym zdaniem, wcale nie ładniejsze.

Producent: Col. Littleton Workshop
Etui Col. Littleton Workshop możesz znaleźć między innymi tutaj:

Oficjalny sklep

Wybieraliście sobie świadomie etui na okulary? Na co postawiliście?

Zdjęcie i opos produktu pochodzą ze strony producenta.